Hakkımızda

Sektörde 20 yılı aşkın tecrübesiyle emek veren Bilal ÖZEL önderliğinde 2019 yılında şahıs şirketi olarak başladığımız yolculuğumuza 2020 yılında LTD. ŞTİ. olarak devam etme kararı aldık. Müdürümüz Bilal ÖZEL’in sektördeki tecrübesi ve pazarlama yeteneği, Satın Alma sorumlumuz Mesude CANDAN’ın satın alma konusundaki yetkinliği ile 2 kişi ve sınırlı ürün ile başladığımız bu yolculukta gelinen noktada 10 profesyonel ekip arkadaşı ve Türkiye’nin 7 bölge ve 81 vilayetine ulaşan geniş tedarik ağımızla sektörde hizmet vermeye devam etmekteyiz. Gelişen tedarik ağımız ve müşteri ilişkilerimizin bize verdiği güç ile ulusal ve uluslararası fuarlara katılarak “SİNERJİ MAKİNE” markasını daha bilindik hale getiriyor ve bu marka bilinirlik sürecini E-ticaret ve pazaryerlerinde oluşturduğumuz mağazalarımızla destekliyoruz. Siz değerli müşterilerimizin, ticaretimizdeki güzel ahlâkımızı benimsemesi bizler için her şeyden daha önemli. Müşterilerimizden aldığımız, gerek insani gerek ticari, olumlu dönüşlerle her geçen gün gücümüze güç katıyor ve sektörün lideri olma yolunda hızla ilerliyoruz.

Tümünü Okuyun

İletişim Bilgileri

  • ULUCAMİ MAH. 25015 SK. KANDİLLER İŞHANI NO: 2 C SEYHAN/ ADANA
  • +90 532 445 82 52
  • info@sinerjihirdavat.com

Bağlantı Ekipmanları

Bağlantı Ekipmanları

Bağlantı Ekipmanları

Bağlantı ekipmanları bir makinenin, eşyanın veya sistemin farklı parçalarını birbirine bağlamak için kullanılan ürünlerin genel adıdır. Gördükleri işlev açısından son derece önemlidirler ve bu kullanıldıkları alanların çok daha sağlam ve dayanıklı olmasını sağlarlar. Ancak bu ürünleri beklentileri karşılamaları için mutlaka kullanım alanlarına bağlı olarak çok güçlü ve dayanıklı olmaları gerekir. Bu sayede çelik, plastik, tahta veya farklı malzemelerden üretilebilirler.

Bağlantı Ekipmanı Çeşitleri

Bağlantı elemanı denildiği zaman bu alanda birçok farklı malzeme olduğu görülebilir. Bunlar genel olarak cıvata, somun, rondela, vida, dübel, perçin, pim, sekman, kopilya veya gijon olarak adlandırılabilirler. Her biri farklı malzemelerden yapıldıkları gibi aynı zamanda gördükleri işlevler de çok farklı olabilir. Bu sebeple bir bağlantı elemanı her alanda kullanılamaz. Bu ürünler kullanım alanlarına bağlı olarak seçilir. Kimi zaman çok küçük parçalar olabildikleri gibi kimi zaman ise oldukça büyük ebatlar da üretilebilirler. Bu ürünler ile birbirinden farklı özellikleri olan ekipmanlar kolay bir şekilde birbirlerine monte edilebilirler.

Bağlantı Ekipmanı Modelleri

Bağlantı ekipmanlarının bir sistem üzerinde ki görevleri tahmin edilenden çok daha önemlidir. Ne kadar düzenli ve kaliteli bir sistem tasarlanırsa tasarlansın eğer doğru bağlantı parçaları kullanılmaz ise o zaman o sistem kesinlikle kısa ömürlü olacaktır. Bu sebeple dikkatli olmak ve hangi bağlantı elemanının nerede kullanılacağını bilmek gerekir. Mekanik bağlama ekipmanları, mobilya bağlama ekipmanları veya buna benzer şekilde sınıflandırılabilirler. Her biri kullanım alanlarına göre farklı şekillere ve yapı malzemelerine sahiptirler. Özellikle ahşap bağlantı elemanları mutlaka amaca uygun bir şekilde seçilmeli ve monte edilmelidir.

Bağlantı Ekipmanı Fiyatları

Bağlantı ekipmanların fiyatları genellikle ebatları, kullanım alanları veya yapımlarında kullanılan malzemelere göre belirlenir. Örneğin çelikten yapılan bir bağlantı elemanı ile plastikten yapılan bir bağlantı elemanının aynı fiyat olması düşünülemez. Günümüzde kullanılan bağlantı parçaları genellikle 5 ile 100 tl arasında fiyatlar ile satılmaktadır. Ancak bazı özel alanlar da kullanılan ve özel malzemelerden üretilen bağlantı parçalarının fiyatları 1000 tl’ye kadar ulaşabilmektedir. Bazı malzemelerin ömür boyu garantili olmaları ve çok zor üretim aşamalarından geçmeleri sebebi ile fiyatları bu derece yüksek olabilir. Fakat gördükleri görev göz önüne alındığı zaman ödenen bedelleri fazlası ile hak ettikleri de anlaşılabilir.

Bağlantı Elemanları Nasıl Kullanılır?

Bağlantı elemanları iki veya daha çok parçanın birbirine bağlanması için kullanılır. Bu ürünler parçaların birleşim yerlerine veya hareketli eklem yerlerine monte edilmelidir. Bu sayede hem bütünlük hem de sağlamlık sağlanmış olur. Bazı bağlantı elemanları birden çok parçadan oluşabildiği gibi bazıları ise tek parça olarak üretilir. Eğer kullanılacak olan bağlantı parçası birden çok parçadan oluşuyorsa o zaman mutlaka doğru bir şekilde toplanmalı ve kullanılacağı yere de doğru bir şekilde monte edilmelidir.

Bağlantı Elemanları Nerelerde Kullanılır?

Eğer bir makine veya sistem içinde farklı parçaların birbirine monte edilmesi isteniyorsa o zaman mutlaka bağlantı elemanları kullanılmalıdır. Özellikle mobilyalar gibi birçok parçadan meydana gelen ürünler de bağlantı parçası kullanılması kaçınılmaz bir zorunluluktur. Bu ürünlerin kullanıldıkları alanlar da işlevlerini tam olarak görmeleri ve aynı zamanda herhangi bir sorun yaşatmamaları için mutlaka doğru özelliklere sahip olmaları gerekir. Aynı zamanda üretimleri de en mukavemetli malzemelerden yapılmalıdır. Bu sayede uzun zaman istenen verimi sağlayabilirler. Mobilya bağlantı elemanları ve benzeri ürünler hakkında en doğru adreslerden biri olan Sinerji hırdavat ile iletişime geçerek her türlü bağlantı elemanını kısa zaman içinde temin edebilirsiniz.